KRAJOWY INSTYTUT
SPOŁECZNO Gospodarczy

Oferta tworzenia stron www

Kiedy darmowy CMS i dlaczego WordPress?

Jeśli zależy nam na szybkim zbudowaniu strony internetowej za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy rozważyć zastosowanie któregoś z darmowych systemów zarządzania treścią.
Do wyboru mamy takie silniki jak Joomla WordPress, Drupal, czy mniej popularny Modx.
Musimy jednak pamiętać, że choć strona www może powstać szybko i przyzwoicie wyglądać, znacznie spadnie nam poziom bezpieczeństwa. Możemy, mówiąc kolokwialnie i brzydko obudzić się któregoś ranka z ręką w nocniku.
Okaże się, że strona została zainfekowana i rozsiewa wśród naszych czytelników złośliwe oprogramowanie.

W przypadku darmowych systemów często jesteśmy zdani na autorów CMSa, czy użytego przez nas jego rozszerzenia.

Dla profesjonalnego Tworzenia stron internetowych wiele firm i agencji się tym trudniących decyduje się na własny system o zamkniętym kodzie.

W przypadku systemu WordPress możemy liczyć na dynamiczną społeczność developerów i użytkowników, którzy szybko i często łatają w nim dziury.
Jeżeli powierzyliśmy stworzenie strony profesjonaliście, raczej poradzi sobie z hakerskim atakiem. Jeśli jednak jesteśmy samoukami i próbujemy zrobić stronę od podstaw sami, może nas spotkać przykra niespodzianka.

Dla WordPressa w rękach osoby znającej język PHP, HTML i JS w praktyce nie ma rzeczy niemożliwych. Można wykonać wszystko to co na autorskim zamkniętym systemie, a do ręki dostaje się wygodny intuicyjny panel i rozbudowaną internetową społeczność, zawsze chętnie służącą pomocą.
Inne systemy zarządzania treścią nie są tak elastycznie i nie rozwijają się w takim tempie

Gdy WordPress nie wystarcza

Gdy mamy szczególnie nietypowe oczekiwania, lub gdy nasza branża wymaga szczególniej polityki bezpieczeństwa, postawienie wordpressa nawet na najlepszym hostingu może nie wystarczyć.

Koszt stworzenia autorskiego szablonu i napisania wtyczek może okazać się wyższy, niż stworzenie strony na zamkniętym CMS. Wtedy opłaca się wybrać usługę firmy, która ma w jakiś sposób doświadczenie w tworzeniu stron o podobnym jak nasz profilu i tematyce.

WordPress na przykład nie sprawia się najlepiej jako silnik sklepu internetowego.

Specyfika rynku krakowskiego

Gdy mamy na myśli rynek odnośnie tworzenia stron www w Krakowie, musimy pamiętać, że jest on wyjątkowo trudny.

Jest tu wielu zdolnych studentów, także kierunków informatycznych, którzy stronę całkiem nieźle wykonają za przysłowiowe dwa piwa.

Co jednak gdy studentowi znudzi się, lub jego sytuacja życiowa zmusi go do pracy za normalne pieniądze?

Możemy zostać bez webmastera, a rozmach naszego przedsięwzięcia może się okazać nie do udźwignięcia przez nas.

Warto wziąć pod uwagę te wszystkie zmiennne, które nadmieniliśmy, przy wybieraniu wykonawcy swojej strony bądź aplikacji internetowej.